Narty Włochy

Lato już za nami, zatem ośrodki narciarskie czynią ostatnie przygotowania do sezonu zimowego. Tak też jest we włoskim Trentino, położonym w górach wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Region przygotowuje na ten sezon nowe propozycje i pomysły.

Za mniej więcej dziesięć tygodni, o ile nie zawiedzie pogoda, Trydent i Górna Adyga na powrót zapełnią się narciarzami, łyżwiarzami, miłośnikami rakiet śnieżnych, wędrówek pieszych, krajobrazów, tras i szlaków biegnących przez malownicze zakątki trydenckich Dolomitów.

ski_instructors_in_val_di_fassa_daniele_montigiani

Oferta przygotowana dla narciarzy skupia się na dwóch dużych karuzelach – Dolomiti Superski oraz Skirama Dolomiti Adamello Brenta, w których koncentruje się najlepsza jakość technologii instalacyjnych oraz nowe, rozliczne propozycje na nadchodzący sezon zimowy. Obszar Dolomiti Superski, do którego należy Val di Fassa, Moena-Tre Valli, Val di Fiemme i San Martino di Castrozza-Passo Rolle, powraca w tym sezonie z nowymi atrakcjami. Nowa, bardzo szybka i zaawansowana technologicznie trasa “Volata” w Val di Fassa biegnąca od Col Margherita do Passo San Pellegrino, co daje 2 350 metrów długości i 631 metrów różnicy poziomów. Ale nie jest to jedyna nowość w arenie narciarskiej Alpe Lusia-San Pellegrino: na zboczu Bellamonte Castelir zostanie oddana do użytku kolejka kabinowa, o niskim stopniu ingerencji w naturalne warunki krajobrazowe – Castelir-Morea, obsługująca trzy stacje (dolną, środkową i górną). Nie zabraknie również nowych propozycji w arenie narciarskiej Latemar, od strony Obereggen.

children_dolomiti_paganella_daniele_lira

Obecnie trwają prace modernizacyjne obejmujące wyciągi i trasy w dwóch największych ośrodkach narciarskich Trentino. Włosi przygotowują trasy i instalacje narciarskie tak żeby pozostawały niedoścignione pod względem bezpieczeństwa i zdolności transportowych.  Każdy narciarz, bez względu na doświadczenie, powinien znaleźć tu to, czego szuka. Przygotowano ofertę propozycji wakacyjnych dla całych rodzin i miłośników sportu w najbardziej renomowanych ośrodkach. Dodając do tego gościnność mieszkańców oraz doskonałą jakość usług i oferty gastronomicznej zimowy urlop w Trentino powinien być udany. (TC)

Zdjęcia: Daniele Montigiani, Federico Modica i Daniele Lira

Źródło: materiały prasowe

 

Write a comment